Zostałam mamą

 

Witalny wygląd po porodzie

Jak bezpiecznie się odchudzać i mądrze oczyścić organizm po porodzie? Jak zadbać o skórę i przywrócić blask cerze? Naturalne sposoby na witalność znajdziesz w sklepie internetowym Drogeria Zdrowie.pl

Kiedy przestać karmić piersią?

Powszechnie panuje opinia, że dziecko należy karmić piersią przynajmniej przez pierwszych sześć miesięcy życia noworodka oraz nie dłużej, niż rok. Kobieta może jednak kontynuować karmienie tak długo, jak ona i jej dziecko tego potrzebuje.

Odzyskaj kobiecość po porodzie

Odzyskiwanie kobiecości po porodzie jest jak mozolne dopasowywanie puzzli. Założenie sukienki sprzed ciąży – jeden klocek, powrót menstruacji - drugi. Satysfakcjonujące życie seksualne to następny ważny element tej układanki. Najlepiej uzbroić się w...

Inteligentne niemowlę = mądre dziecko

Mamo, czy wiesz, że w czasie ciąży powstaje 75% komórek mózgowych, a pozostałe 25% - do 1. roku życia? Pierwszy rok to również okres intensywnego wzrostu główki dziecka. Możesz w tym czasie aktywnie wspierać jego rozwój intelektualny.

Połóg

Połóg to obejmujący 6 tygodni okres po porodzie siłami natury lub cesarskim cięciu, w którym następuje powrót organizmu do stanu sprzed ciąży.

Tłuszcze w mleku mamy

Dieta mamy karmiącej nie ma dominującego wpływu na skład pokarmu. Wyjątkiem są tu tłuszcze, które przenikają do mleka. Dlatego podczas karmienia piersią trzeba unikać tłuszczy trans, za to kwas tłuszczowy omega 3 DHA koniecznie dostarczać.

Pochwa po porodzie

Otarcie nabłonka, rany, a nawet pęknięcie lub nacięcie kobiecego krocza, to następstwa porodu dla delikatnego narządu, jakim jest pochwa. Wszystkie uszkodzenia zagoją się jednak w trakcie pierwszych tygodni po narodzinach dziecka. W regeneracji pomogą globulki...

Jak szybko wrócić do formy po porodzie?

Przez dziewięć miesięcy ciąży kobiety najczęściej tyją ok. 11-13 kg, ale jest też wiele, które zdecydowanie ten przedział wagowy przekraczają.

Po porodzie: siusianie na stojąco

Kobiety po nacięciu krocza oraz cesarskim cięciu często mają kłopoty z oddawaniem moczu. Wymogi higieny oraz wygoda sprawiają, że w połogu wiele z nich wybiera siusianie w pozycji stojącej.

Karmisz piersią – pamiętaj o DHA

W mleku matki niemowlę otrzymuje wszystkie składniki odżywcze niezbędne do zdrowego rozwoju. Dlatego karmiące mamy szczególnie dbają o dietę. Ważne jest, by pamiętały również o zapewnieniu odpowiedniego poziomu kwasów z grupy omega 3.

Wizyty położnej po porodzie

Po porodzie położna powinna odwiedzić mamę z noworodkiem cztery razy. Jednak bardzo często tych wizyt jest mniej. Dlaczego tak się dzieje?

Mleko na kolkę niemowlęcą złagodzi jej objawy

Masaż brzuszka, ciepła kąpiel, okłady, odgłos suszarki oraz specjalne mleko na kolkę – masz wiele sposobów, które pomogą Ci uporać się z uciążliwymi objawami kolki niemowlęcej.

Pobudzenie laktacji

Jednym z problemów pojawiających się podczas karmienia piersią jest tzw. kryzys laktacyjny.

Plastry na blizny po cesarskim cięciu

Jeśli proces gojenia blizny, trwający normalnie ok. miesiąca, przebiega nieprawidłowo, mogą powstać blizny patologiczne przybierające postać przerostów czy bliznowców.

Jak leczyć hemoroidy po porodzie

II i III trymestr ciąży to czas, gdy przyszłe mamy narażone są na rozwój hemoroidów. Niestety, mają one tendencję do powiększania się pod koniec ciąży, dlatego wiele kobiet zaraz po porodzie szuka skutecznych metod leczenia.

Co robić, gdy noworodek nie śpi w dzień

Długotrwały płacz i napady marudzenia – noworodek nie może się wyciszyć i zasnąć. Co zrobić, gdy dziecko nie może zasnąć, mama chodzi zmęczona? Na to pytanie od tysięcy lat nie udało się odpowiedzieć. Ale spróbujmy...

Gdy niemowlę ma kolkę

Pewne rodzicielskie teorie głoszą, że dziewczynki, bardziej niż chłopcy, narażone są na objawy kolki niemowlęcej. Raczej nie należy im wierzyć. Przyczyny związane są z wiekiem bądź dietą maluszka.

Nowe zalecenia dotyczące suplementacji DHA przez mamy karmiące piersią

O bardzo korzystnym wpływie kwasów omega – 3 na rozwijający się płód i niemowlę mówiło się od dawna. Teraz informacje te zostały potwierdzone przez Komisję UE, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Grupę Ekspertów składającą się z lekarzy...

Urlop macierzyński coraz dłuższy!

Od 1 stycznia 2012 wchodzą w życie korzystne przepisy związane z urlopem macierzyńskim. Zgodnie z nowym prawem, mama może opiekować się nowo narodzonym maleństwem nawet przez 6 miesięcy.

Mleka dla niemowląt z problemami żywieniowymi

Mamo, czy wiesz, że dobrze wybrane mleko dla niemowląt może pomóc przespać Twojemu dziecku całą noc, a także zmniejszyć jego tendencję do ulewania?

Dziecko w podróży – co zabrać

Karmienie niemowlęcia poza domem nie musi być uciążliwe. Poznaj nr. 1 z niezbędnika aktywnych rodziców.

Nowe zasady wypłaty becikowego

Becikowe, to jednorazowe świadczenie rodzinne, które, można odebrać w ciągu pierwszego roku od przyjścia malucha na świat. Mamy odbierające becikowe muszą przedstawić zaświadczenie, iż znajdowały się pod opieką lekarza od 10 tygodnia ciąży.

Jakie kosmetyki dla niemowląt?

Do pielęgnacji delikatnej skóry noworodka i niemowlęcia warto wybrać kosmetyki organiczne. Ich składniki pochodzą z upraw ekologicznych, a do produkcji nie użyto parabenów, ani syntetycznych składników, które mogą uczulać dziecko.

Żywienie kobiet w okresie karmienia piersią

Po długim oczekiwaniu jesteście wreszcie razem. Jeśli chcesz karmić piersią i zapewnić dziecku wszystko czego potrzebuje do prawidłowego rozwoju powinnaś zadbać o własną dietę.

Książeczki stymulujące rozwój niemowląt

Mamo, czy wiesz, że już w pierwszych miesiącach życia niemowlęcia możesz mieć wpływ na rozwój jego wzroku i intelektu?

Tatuś karmiący?

Jaka powinna być rola ojca w pierwszych tygodniach życia dziecka, gdy jest ono całkowicie zależne od mamy i jej piersi?

Gdy maluch jest alergikiem

Gdy zaczynasz karmić dziecko piersią obawiasz się, czy Twoja dieta nie spowoduje u niego alergii. Nieprzewidziana reakcja na pokarm może się zdarzyć, ponieważ każde dziecko inaczej reaguje na składniki diety mamy.

Dieta mamy karmiącej

Już od II trymestru ciąży jadłospis mamy zaczyna mieć wpływ na przyszłe upodobania żywieniowe dziecka.

Karmienie podczas nieobecności mamy

Sześć posiłków w ciągu doby – tyle przeciętnie zjada trzymiesięczne niemowlę. Dla mamy karmiącej piersią to ciągła dyspozycyjność. A co jeśli czasem potrzebuje wyjść na kilka godzin?

Czy grozi Ci depresja poporodowa?

W pierwszych dniach po porodzie, zanim przyzwyczaisz się do nowej roli możesz odczuwać huśtawki nastrojów. Najczęściej pojawiają się w pierwszym tygodniu i samoczynnie mijają.

Ochrona przed słońcem dla niemowląt

Jak zapewnić maluszkowi ochronę przeciwsłoneczną latem? Dobry krem z wysokim filtrem to nie wszystko, warto jeszcze zadbać o odpowiednie przeciwsłoneczne osłonki i daszek do wózka.

Zakupy dla niemowlaka

Sklepy z akcesoriami dla niemowląt pełne są niesamowitych gadżetów. Jak z powodzi nowości wybrać to, co naprawdę się przyda w opiece nad bobasem?

Spacer z niemowlakiem

Spacer to obowiązkowy punkt dnia dla każdego niemowlęcia, a dla mamy wyzwanie logistyczne. Jak się przygotować, by na spacerze z maluchem nic Cię nie zaskoczyło?