Blizna po cesarce - gojenie

Ból, świąd, uczucie ściągnięcia skóry to najczęstsze dolegliwości odczuwane podczas gojenia się blizny po cięciu cesarskim. Skuteczne gojenie się blizny zapewni terapia plastrami silikonowymi.

Rany po cesarskim cięciu goją się dosyć szybko, ale potrafią być dokuczliwe. Czasem odczucia związane z gojeniem są na tyle intensywne, że mogą utrudniać opiekę nad niemowlęciem. Kolejnym etapem, również fizycznie odczuwalnym dla kobiety po cesarskim cięciu jest gojenie się blizny.

 

Gojenie się blizny jest nierozerwalnie związane z tymi dolegliwościami. Dolegliwości będą towarzyszyły kobiecie przez pierwsze dwa miesiące. Z czasem blizna z czerwonej, wypukłej i bolesnej powinna przejść w bliznę dojrzałą. Jak będzie wyglądała blizna po cesarskim cięciu? Przy prawidłowym gojeniu będzie to po kilkunastu miesiącach biała, ledwo widoczna kreska.

 

W trakcie gojenia blizny powodują dyskomfort – świąd, ból oraz uczucie ściągnięcia skóry. Dolegliwości te są odczuwane gdy blizna jest niedojrzała, a więc czerwona, lekko wypukła, swędząca i bolesna. Z czasem przechodzi w bliznę dojrzałą, która robi się bardziej płaska i zwykle jest jaśniejsza lub lekko ciemniejsza od naturalnego koloru skóry.


 

Zmniejszenie dolegliwości związanych z gojeniem się blizny oraz poprawę jakości życia w tym czasie gwarantują silikonowe plastry na blizny Sutricon. Plastry na blizny można stosować już  po zdjęciu szwów. Złagodzą przykre dolegliwości związane  z gojeniem. Stosowane przez około dwa miesiące po zabliźnieniu się rany będą również doskonałą profilaktyką przeciw powstawaniu blizn przyrosłych tzw. keloidów.

Silikonowe plastry na blizny Sutricon można dostosować do indywidualnych wymiarów blizny. Plaster jest przeźroczysty i bardzo cienki (0,25 mm), nie brudzi ubrania i jest wygodny w użyciu. Sutricon nie wykazuje działań ubocznych, nie powoduje alergii

 

 

Przeczytaj również: