Planuję ciążę

 

Najlepsze żele wspomagające poczęcie

Kiedy wraz z partnerem dochodzimy do takiego etapu w naszym związku, że oboje czujemy pragnienie posiadania dziecka, chcielibyśmy z reguły, aby maluszek zjawił się na świecie jak najszybciej. Tymczasem w przypadku wielu par okazuje się, że upragniona ciąża...

Marka Pregna w Sklep Polka Intymnie

Zapraszamy na bezpieczne zakupy do e-sklepu Sklep Polka Intymnie, w którym znajdziesz tylko oryginalne i zawsze dostępne produkty. Sklep Polka Intymnie to sklep producenta, czyli holdingu Verco. W sklepie kupisz produkty marki Pregna.

Zanieczyszczenie powietrza, a waga noworodka

Badania i analizy wskazują, że istnieje silny związek między zanieczyszczeniem powietrza, a niską wagą urodzeniową niemowląt. Zaskakujące? Eksploatacja Ziemi odbija się na planecie, a za to z kolei zapłacą przyszłe pokolenia. Warto zapobiegać!

Dobry partner to dobry rodzic

W jaki sposób nabiera się pewności, że dany mężczyzna jest idealnym kandydatem na ojca naszych dzieci? Na ogół przyszła mama to wie, bo nie ma żadnych obowiązujących testów na to, czy ktoś będzie dobry rodzicem. Zobacz jednak, co odkryli naukowcy z...

Gdzie znajdziemy witaminy?

W jaki sposób nasz organizm zdobywa witaminy? Wiadomo, że są one składnikami wyjątkowo ważnymi dla naszego zdrowia. Ich niedobory są przyczyną licznych dolegliwości, a najbardziej cierpi w takiej sytuacji układ odpornościowy każdej kobiety.

Czy to jest wyścig szczurzyc?

Czy można zajść w ciążę, pracować i nie wypaść z obiegu? To pytanie zadaje sobie większość aktywnych zawodowo kobiet, które planują rozpocząć nowy okres w swoim życiu – macierzyństwo.

Czy chcę być mamą?

Macierzyństwo odgrywa znaczącą rolę w życiu każdej z nas. Dla wielu kobiet jest sensem życia. Wymaga jednak wielu wyrzeczeń i poświęceń. Dziecko pochłania w końcu mnóstwo czasu i energii. Potrzebuje naszej nieustannej opieki i uwagi. Czy temu podołam?

Jak zajść w ciążę – zwiększ swoje szanse

Według ginekologów zdecydowana większość par cierpiących na niepłodność idiopatyczną doczeka się dziecka w ciągu trzech lat starań. Pomocne są preparaty nawilżające, które zwiększają ruchliwość plemników i ich żywotność.

Polki jedzą za mało ryb

Spożycie ryb w Polsce jest niedostateczne, a Polki jedzą jedynie połowę zalecanej wartości. W naszej diecie jest więc zbyt niski poziom wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega - 3, w tym najbardziej wartościowego DHA.

Kwas foliowy - najważniejsza witamina

Kwas foliowy to najważniejsza witamina w żywieniu przyszłej mamy. Chociaż występuje w wielu produktach spożywczych, lekarze obecnie zalecają, by podczas ciąży przyjmować go w formie tabletek lub kapsułek.

Cykl owulacyjny

Cykl miesiączkowy kobiety można podzielić na dwie fazy: fazę pęcherzykową, związaną z dojrzewaniem komórki jajowej; fazę ciałka żółtego, od owulacji - czyli od uwolnienia dojrzałej komórki jajowej, do końca cyklu.

Ciąża po 35. roku życia

Chociaż ze statystyk wynika, że przeciętna Polka rodzi pierwsze dziecko przed trzydziestką, systematycznie zwiększa się liczba kobiet, które zostają mamami dopiero po 35 urodzinach.

Sposoby na poczęcie

Spontaniczny seks czy obowiązkowy stosunek w dniu owulacji? Czy jest coś, co sprawi, że na ciążę nie trzeba będzie długo czekać?

Testy owulacyjne

Obecnie na rynku dostępna jest cała gama testów owulacyjnych pozwalających określić dni płodne, w których istnieje największe prawdopodobieństwo poczęcia dziecka.

Zdrowie przed ciążą

Nawet jeśli teraz czujesz się zdrowa, to powinnaś przed planowaną ciążą wykonać badania ginekologiczne i internistyczne. Ma to duże znaczenie dla zdrowia twojego przyszłego dziecka.

Niepłodność

Pragnieniem większości par zawierających związek małżeński jest posiadanie potomstwa. Niestety, wiele z nich ma olbrzymie problemy z osiągnięciem tego celu.