Leczenie hemoroidów w ciąży

Pojawiają się w ostatnim trymestrze ciąży i są niezwykle uciążliwe. Ich samoistne ustąpienie jest możliwe, ale zajmuje kilka miesięcy. Skuteczny, domowy sposób na leczenie hemoroidów w ciąży to leczenie zimnem.

Hemoroidy to naczyniowe sploty, naturalnie występującą w kanale odbytu. Spełniają ważną funkcję - pomagają w wypróżnianiu się i odpowiadają za szczelność odbytu. Chorobową formą są żylaki odbytu, które powstają, gdy błona śluzowa pokrywająca hemoroidy zaczyna się nadmiernie rozciągać. Dochodzi wówczas do zalegania krwi w połączeniach tętniczo-żylnych i hemoroidy krwawią, powiększają się i wypadają na zewnątrz odbytu. Tym procesom towarzyszy uczucie świądu, bólu i pieczenia.

 

Dlaczego w ciąży jesteś bardziej podatna na hemoroidy? Przyczyn jest kilka – problemy z wypróżnianiem, zaparcia, wolniejsza praca jelit, wzrost ciśnienia krwi w tkankach odbytu. Duży wpływ ma również ucisk macicy na naczynia krwionośne w jamie brzusznej.

Hemoroidy w ciąży – leczenie krioterapią


Hemoroidom sprzyja siedzący tryb życia i ciężkostrawna dieta, dlatego zadbaj o błonnik w codziennej diecie. Zawierają go warzywa, owoce, otręby, kasze, razowe pieczywo, rośliny strączkowe. Ważne jest regularne wypróżnianie - nie powinnaś unikać wizyt w toalecie, ale też nie przedłużać ich. Niestety hemoroidy mogą pojawić się lub nasilić po porodzie lub w okresie połogu.


Dobra wiadomość jest taka, że hemoroidy, które wystąpiły w czasie ciąży lub po porodzie samoistnie mijają, jednak trwa to kilka miesięcy. Domowym sposobem polecanym na hemoroidy w ciąży i po porodzie jest „leczenie zimnem” przy pomocy sztyftu krioterapeutycznego.

CRIORECTUM na hemoroidy, bezpieczne w ciąży


Kuracja CRIORECTUM polega na uznanej prze medycynę krioterapii miejscowej. Schłodzony sztyft krioterapeutyczny (wystarczy temperatura uzyskana w warunkach domowych) aplikujesz do kanału odbytu. Niemal natychmiast ustąpią dolegliwości takie jak pieczenie, świąd, obrzęk, krwawienie i ból. Sztyft można aplikować samodzielnie.


Aby nieprzyjemne objawy ustąpiły zupełnie kuracja powinna trwać dwa tygodnie, podczas których sztyft aplikowany jest dwa razy dziennie.


Kuracja jest odpowiednią metodą leczenia hemoroidów w ciąży . Jest naturalna i nie wymaga leków. Może być stosowana zarówno u kobiet w ciąży (aplikowanie sztyftu nie zagraża płodowi) jak i w okresie laktacji. Podczas aplikacji sztyftu nie przedostają się do organizmu kobiety żadne substancje chemiczne. 

Przeczytaj również: