Labioplastyka poprawia kobiecość

Ginekologia plastyczna to nie tylko pomoc dla kobiet po porodach. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z tej dziedziny jest labioplastyka, która usuwa dysproporcje w budowie warg sromowych.

Labioplastyka, to nowa metoda poprawy kobiecości. Jak każda operacja związana jest z procesem gojenia i stopniową regeneracją tkanki.


Plastyka warg sromowych polega na nadaniu im pożądanego kształtu. To prężnie rozwijająca się część medycyny, która poprawia jakość życia wielu pań. Praktyka gabinetów pokazuje, że największym problemem są przerośnięte wargi sromowe mniejsze, które mogą nawet uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Zdarza się, że powodują ból w okolicach intymnych, odbierają satysfakcję z życia seksualnego, uniemożliwiają uprawianie sportów (pływanie, jazda na rowerze), nie wspominając o noszeniu atrakcyjnej bielizny.


Asymetria lub przerost warg sromowych może być wynikiem budowy anatomicznej, ale również skutkiem urazów poporodowych. Labioplastyka jest jednak dla wielu kobiet marzeniem trudnym do spełnienia z powodu ceny – w prywatnych klinikach to koszt ok. 3000 tys. zł.


Labiplastyka – rekonwalescencja


Sam zabieg polega na wycięciu zbędnej tkanki z warg sromowych  i ich odpowiednim ukształtowaniu. W przypadku warg sromowych mniejszych formuje się fałdy błony śluzowej pochwy. Odbywa się to w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Operacja trwa do 2 godzin i kończy się założeniem szwów. Rekonwalescencja zajmuje ok. 14 dni. Przez  miesiąc po zabiegu, należy powstrzymać się od współżycia i unikać ćwiczeń fizycznych. Okolica pochwy może być nadwrażliwa przez następne kilku miesięcy.


Intymna rekonwalescencja polega na przywróceniu naturalnych funkcji błony  śluzowej pochwy, czyli tej części, która była poprawiana przez lekarza. Dla lepszych efektów w trakcie gojenia po labioplastyce, jak również innych operacjach ginekologicznych, warto stosować kwas hialuronowy w globulkach. Skutecznym środkiem jest Mucovagin - pierwsze w Polsce globulki dopochwowe  zawierające  kwas hialuronowy o unikalnej, drobnocząsteczkowej strukturze. Ta struktura daje najlepsze rezultaty w odnowie błony śluzowej pochwy, zarówno tkanki łącznej, jak i nabłonka.


Co ważne po labioplastyce, Mucovagin wspiera naturalne nawilżenie – ważną funkcję błony śluzowej pochwy. W efekcie pomaga szybciej osiągnąć komfort życia intymnego i cieszyć się pełnią upragnionej kobiecości.

 

Przeczytaj również: