Jak stworzyć ciepły dom?

To kobieta jest strażniczką domowego ogniska. Swoją magią i intuicją wprowadza w cztery kąty odpowiedni wystrój i nastrój. Domowa atmosfera sprawia, że wszyscy pragną spędzać tam ważne chwile, rozmawiać i dzielić się swoimi przygodami i wrażeniami.

Marzeniem każdej żony i matki jest stworzenie wyjątkowego, ciepłego domu, do którego domownicy zawsze będą chętnie wracać. Kobiety, którym to się udało z satysfakcją obserwują, jak ich dawno już dorosłe dzieci w każdy wolny weekend wraz ze swoimi dziećmi z przyjemnością przyjeżdżają do starego, rodzinnego domu, czy też mieszkania.

Aby móc to osiągnąć wcale nie potrzeba wielkich pieniędzy, nie trzeba też wielkiego i nowoczesnego domu. Nie metraż się tutaj liczy, bowiem znane są szczęśliwe rodziny, które w dość licznym stanie przemieszkały wiele lat w blokowej kawalerce. Ciepły dom to przytulne i schludne wnętrza, pełne magii zrozumiałej przede wszystkim dla domowników. Są to rodzinne zwyczaje i tradycje pielęgnowane przez lata, smaczna domowa kuchnia i przede wszystkim ludzie, którzy to miejsce współtworzą. W domu najważniejsza jest atmosfera. Musi to być miejsca gdzie można w spokoju odpocząć, popracować, ale też i spotkać się w większym gronie z przyjaciółmi.

Wyposażenie domu nie musi być bogate i na czasie, ważne jest, aby w domu było zawsze czysto. Pewny ustalony od lat porządek daje swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa. Tym, co po latach wspominamy z rozrzewnieniem jest często domowa kuchnia. Każdy z nas ma swoje smaki i zapachy z dzieciństwa i zwykle są to proste i niedrogie potrawy. Cały ich sekret tkwi w tym, że nikt nie robi drugich takich gołąbków czy ciasteczek jak mama. Kuchnia to nie tylko przyjemność jedzenia, ale także wspólnego celebrowania posiłków, dzielenia się tym, co najlepsze z bliskimi.

 Często, jako ciepłe i przyjazne wspominamy nie tylko własne domy rodzinne, ale także domy koleżanek i kolegów. Są to, więc takie miejsca, gdzie zawsze można było przyjść nawet bez uprzedzenia i liczyć na ciepłe przyjęcie i życzliwość. Domy otwarte, pełne gości zawsze wspominane po latach są najlepiej. Wynika z tego jasno, że należy dbać przede wszystkim o dobrą atmosferę.

 

Tam gdzie jest życzliwość, troska, tolerancja i zrozumienie tam także czuć ciepło domowego ogniska. Wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza na świecie dbają więc o dom w sposób niejako naturalny i automatyczny. W momencie takich chwil, jak Święta Bożego Narodzenia, czy też Świąt Wielkiej Nocy takie miejsce staje się prawdziwą rodzinną świątynią

 

Takich miejsc życzymy wszystkim!

 

Redakcja Polka Intymnie

 

Przeczytaj również: