Drewniane zabawki wspierajace naukę chodzenia

Kto z dorosłych osób pamięta, jak niesamowitym doświadczeniem okazuje się nauka chodzenia? Rodzice! Tak, stawianie pierwszych kroków w życiu to nie lada wyczyn! I wie o tym każdy opiekun dziecka, z podziwem obserwujący początki jego stąpania.

Dziecko na ogół rozpoczyna chodzenie na dwóch nóżkach pomiędzy 9 miesiącem, a17 miesiącem życia. Bobas powinien na oczach swoich opiekunów samodzielnie doświadczyć i poznać wszystkie etapy rozwoju samodzielnego przemieszczania swojego malutkiego ciała. Dziecko początkowo niezdarnie pełza, potem zaś czołga się, w końcu raczkuje i wreszcie asekuracyjnie chodzi bokiem przy różnych przedmiotach, czy meblach.

Maluch nie zacznie więc tak od razu chodzić. Jego pierwsze ruchy jako noworodka będą mocno nieskoordynowane. Początkowo będzie niezdarnie machał swoimi rączkami i nóżkami. Nieco później dziecko samodzielnie już podniesie głowę, przekręci się wokół osi, usiądzie, a dopiero potem zacznie się przemieszczać używając do tego początkowo czterech kończyn i tułowia.

Poważnym zadaniem dla ciałka malucha jest już raczkowanie. Czasami dziecko zamiast radośnie raczkować, pręży swoje nóżki. Takie zachowanie to dowód silnego napięcia mięśni nóg, a niekiedy również mięśni znajdujących się na grzbiecie. Stosując wtedy łatwe ćwiczenia, doprowadzi się do normalizacji napięcia mięśni i wsparcia dziecięcego raczkowania.

Niezdarne, ale triumfalne kroki bobas może postawić najwcześniej około dziewiątego miesiąca życia. Dopiero wtedy dziecko posiada na tyle rozwinięty organizm, że jest w stanie samodzielnie unosić się na nóżkach.

Rodzice często szukają ciekawych propozycji, które będą wspierać naukę pierwszych kroków dziecka. Na pewno takimi przedmiotem okazuje się w praktyce pchacz drewniany. Dzieci traktują je jak ulubione zabawki, a ich oczka cieszą się na widok przyjemnych kolorów pchaczy, ich ciekawego wzornictwa i wielofunkcyjności.

Chodzik drewniany okazuje się więc świetnym prezentem zarówno dla małej dziewczynki, małego chłopca, a nawet dla ich rodziców. Drewniane zabawki znane też jako jeździki posiadają wiele ciekawych funkcji edukacyjnych, bo znajdziesz w nich ruchome klocki, tablice do rysowania, a nawet łamigłówki dla rozwijających się bobasów. Drewniane pchacze dla dzieci wspierają maluchy w odpowiednim kształtowaniu ich umiejętności, rozwijając motorykę kończyn i umiejętność rozróżniania kolorów i kształtów.

Pchacze drewniane znajdujące się w internetowym sklepie z zabawkami Budka Krasnoludka posiadają gumowe kółeczka. Dlatego zabawka nie porysuje podłogi, chodzik nie będzie się również po niej ślizgać i nie będzie hałasować, uprzykrzając życie domownikom.

 

 

 

 

Przeczytaj również: