Jak dbać o drogi moczowe w ciąży

Kobiety w ciąży należą do grup najczęściej narażonych na nieprzyjemne dla organizmu zakażenia dróg moczowych. Jest to związane z obniżeniem się ogólnej odporności kobiet w czasie ciąży.

Jeśli w przeszłości miałaś już charakterystyczne dla infekcji dróg moczowych problemy związane z funkcjonowaniem dróg moczowych - takie jak ból i pieczenie podczas oddawania moczu, czy uczucie parcia na pęcherz - to, niestety, istnieje większe prawdopodobieństwo nawrotu infekcji podczas ciąży.

 

Wówczas warto postawić na profilaktykę. Nie zaszkodzą stare, sprawdzone metody - warto regularnie spożywać żurawinę. To naturalny antybiotyk, który jest bezpieczny dla ciężarnych, a wpływa bardzo dobrze na stan naszych dróg moczowych. Bardzo ważne dla przyszłych mam jest również to, że żurawina. dzięki swojemu dobroczynnemu działaniu pozwala na ograniczenie stosowania antybiotyków w przypadku, gdy infekcja dróg moczowych już się rozwinęła.

 

Popularnie stosowanym preparatem zawierającym żurawinę oraz ekstrakt z pietruszki jest Femispet URO. To odpowiedni i polecany dla kobiet w ciąży suplement diety, który warto stosować w celu wspomagania prawidłowego funkcjonowania układu moczowego. Femispet URO znajdziesz w renomowanych aptekach na terenie całego kraju oraz w internecie na stronach internetowych kidy.pl oraz drogeriazdrowie.pl.

 

Czytaj więcej o tym, jak zabezpieczać się przed infekcją dróg moczowych: Ochrona dróg moczowych w ciąży
 

Przeczytaj również: