Przełom w higienie intymnej

W czasie miesiączki większość kobiet sięga po tampony lub podpaski. Jest jeszcze trzecia opcja, na miarę nowoczesnej kobiety XXI wieku, dla której własne ciało i procesy w nim zachodzące nie stanowią tabu. To kubeczki menstruacyjne.

Do używania kubeczków menstruacyjnych, np. LadyCup przekonuje się coraz więcej kobiet, chociaż w Polsce jest to jeszcze nowinka. Ich zalety doceniają zwłaszcza te panie, które nie lubią korzystać z podpasek, a tampony są dla nich nie do zaakceptowania, gdyż zbyt podrażniają okolice intymne. Tampony mogą również sprzyjać infekcjom, a nawet rozwojowi nadżerki, najczęstszej zmiany w błonie śluzowej pochwy u młodych kobiet.


Infekcje po menstruacji – możesz tego uniknąć


Korzystanie przez kobiety z kubeczka obniża ryzyko zarażenia się chorobami bakteryjnymi oraz powstania syndromu szoku toksycznego (TSS), który zagraża np. kobietom stosującym tampony. Ginekolodzy zwracają również uwagę, że podpaski wcale nie są zdrowsze, gdyż wysuszają błonę śluzową pochwy, powodują reakcje alergiczne, co również może prowadzić do infekcji.

 

Kubeczek menstruacyjny tzw. Lady Cup to produkt przełomowy, zwiększający komfort w czasie miesiączki. Ma kształt kielicha i wykonany jest z miękkiego i elastycznego silikonu medycznego. Po zwinięciu w łatwy sposób umieszcza się go wewnątrz pochwy. W środku kubeczek wraca do normalnych rozmiarów, ściśle przylegając do ścianek. Dzięki optymalnemu kształtowi korzystanie z kubeczka menstruacyjnego jest wygodne i bezproblemowe.


Większy komfort w czasie menstruacji


Kubeczki menstruacyjne są bezpieczniejsze dla kobiet niż tradycyjne środki. Materiał z którego są wykonane nie wywołuje reakcji alergicznych. Na gładkiej powierzchni Lady Cup nie pozostają bakterie, ponadto silikon nie wchłania żadnych cieczy, a więc nie dochodzi do zmian we florze bakteryjnej pochwy. Dzięki silikonowi LadyCup są neutralne, utrzymują naturalną, prawidłową florę bakteryjną pochwy i nie prowadzą do wysuszenia błony śluzowej.


Ważnym aspektem dla wielu kobiet jest fakt, iż kubeczki menstruacyjne są zarówno bardziej ekologiczne jak i bardziej ekonomiczne niż podpaski i tampony. Przy prawidłowym stosowaniu i konserwacji można je używać wiele lat, a koszt zakupu zwraca się po kilku miesiącach.


Kubeczki menstruacyjne Lady Cup dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach w awangardowym wellness butiku o nazwie CincoTerra.pl
 

Przeczytaj również: