Wszystko o zdrowiu intymnym

 

Nowa Sfera Intymna Kobiety

Czy znasz już Sferę Intymną – jedyny w swoim rodzaju sklep internetowy dla pań? Znajdziesz tam gamę nowoczesnych produktów, stworzonych z myślą o kobietach takich jak Ty.

Słodycze i zdrowie intymne

Kolejna wizyta u ginekologa, a Ty w poczekalni rozwijasz batonika? Stop! Może właśnie przez słodycze znowu tu jesteś. Związek między spożywaniem cukru, a zwiększonym ryzykiem infekcji pochwy został udowodniony naukowo.

Świąd zewnętrznych okolic intymnych w czasie menopauzy

Menopauza oznacza czas zmiany w życiu kobiety. Nie muszą to być zmiany na gorsze. Oznaki przekwitania i zanik miesiączki nie są powodami do depresji u kobiet w średnim wieku, a intymnym dolegliwościom można szybko zaradzić.

Lekarze o skuteczności probiotyków ginekologicznych

Probiotyk ginekologiczny to niezbędnik każdej kobiety dbającej o swoje zdrowie intymne. Probiotyk ginekologiczny zawiera dobre bakterie kwasu mlekowego.

Przełom w higienie intymnej

W czasie miesiączki większość kobiet sięga po tampony lub podpaski. Jest jeszcze trzecia opcja, na miarę nowoczesnej kobiety XXI wieku, dla której własne ciało i procesy w nim zachodzące nie stanowią tabu. To kubeczki menstruacyjne.

Globulki z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy występuje nie tylko w kosmetykach. Ten składnik ma tak korzystny wpływ na skórę i tkanki ciała, że stosowany jest również w ginekologii.

Probiotyki ginekologiczne w ciąży

Podczas ciąży warto dbać o intymną florę bakteryjną, Pamiętaj, że zmiany hormonalne i obniżona odporność mogą zmienić odczyn pH w pochwie na niekorzyść.

Bakterie kwasu mlekowego

Bakterie kwasu mlekowego (Lactobacillus) to najważniejsza broń kobiety przeciw intymnym uciążliwościom. Utrzymują równowagę we florze bakteryjnej pochwy i stanowią barierę ochronną przed chorobotwórczymi mikroorganizmami.

Intymny Ekosystem

Ekosystem kojarzy nam się z czymś takim jak las czy łąka. Rzadko uświadamiamy sobie, że miniaturowym ekosystemem jest również pochwa, w której żyją setki pożytecznych mikroorganizmów.

Ginekolog o zdrowiu intymnym

Uważa się, że nawet miliard kobiet na świecie cierpi z powodu infekcji układu moczowo-płciowego. Częstość zachorowań corocznie ulega systematycznemu zwiększeniu.

Skąd się biorą infekcje?

Pigułka antykoncepcyjna, basen, antybiotyki... jest wiele czynników, które powodują naruszenie równowagi bakteryjnej w pochwie. Nie można uniknąć ich wszystkich. Można jednak zapobiec infekcjom, stosując doustne probiotyki.

Podstawa zdrowia intymnego

Każda z nas jest inna. Niektórym kobietom szkodzi intymna depilacja, innym – kąpiel w basenie, jeszcze inne reagują infekcją pochwy na silny stres. Wszystkie jednak będziemy zdrowsze, jeśli będziemy przestrzegać podstawowych zasad.

Częste infekcje pochwy

Co zrobić, gdy zakażenie pochwy ma charakter nawracający? Zdaniem ginekologów najważniejsze jest przywrócenie równowagi intymnej flory bakteryjnej.

Zasady higieny intymnej latem

Upały, syntetyczne kostiumy kąpielowe, publiczne kąpieliska i wilgotne ręczniki – na wakacjach jesteś narażona na wiele czynników, które mogą zaburzyć naturalną florę bakteryjną pochwy.