Twoja blizna mniej widoczna w przyszłym sezonie

Czas leczy rany – mówi stare powiedzenie. Ale blizny pozostają. Wystarczy właściwa terapia w zimowe miesiące, aby latem blizna nie była wstydliwym, estetycznym mankamentem.

W przypadku urazu, czy rany pooperacyjnej cała troska poświęcona jest temu, aby gojenie się przebiegało prawidłowo, i by nie doszło do zakażenia. Jednak gdy rana już się zabliźni, nie można zapominać o dalszej pielęgnacji. To właściwy moment, aby zacząć jej leczenie. Odpowiednia terapia sprawi, że blizna może znacznie korzystniej wyglądać.

Pielęgnacja blizny

Nieprawidłowe blizny to duży problem estetyczny i psychologiczny. Mogą obniżać poczucie pewności siebie, a nawet powstrzymywać od pewnych aktywności (plaża, wyjście na basen). Dużym kłopotem są blizny przerosłe, ciemne lub czerwone. Powstają, gdy któryś z etapów gojenia przebiega nieprawidłowo. Np. nie wolno lekceważyć czwartej, ostatniej fazy tzw. przebudowy blizny, która trwa od kilku miesięcy do roku. Właśnie wtedy najlepiej jest zacząć terapię zmniejszającą widoczność blizny.

Silikonowe plastry na blizny świeże i dojrzałe

Taką terapią zalecaną przez ekspertów jest kuracja plastrami silikonowymi Sutricon. Można ją stosować na blizny świeże, aby zapobiegać nieprawidłowemu bliznowaceniu ran zamkniętych, jak również na blizny dojrzałe, kilkuletnie, aby je uelastycznić i rozjaśnić. Terapia plastrami powinna trwać minimum 2 – 4 miesiące. W tym czasie silikonowy plaster tworzy „błonę” zapewniającą idealne warunki dla naturalnej regeneracji skóry, normalizując produkcję kolagenu.

 

Najlepszy efekt uzyskuje się wymieniając plaster co 24 godziny. Jednak ze względu na doskonałą przepustowość powietrza i właściwości adhezyjne, plaster nie traci swoich właściwości podczas wielokrotnej aplikacji. Tak więc można go stosować przez maksimum 5 dni. Co ważne, przy tak długiej kuracji, plaster jest przezroczysty i cienki, łatwo dopasowuje się do kształtów ciała. Jego wielkość można dostosować do indywidualnych rozmiarów blizny.

 

Warto rozpocząć kurację w zimowe miesiące, aby odpowiedni efekt uzyskać gdy znów zrobi się ciepło i zaczniemy odkrywać ciało.
 

Przeczytaj również: