Maść cebulowa, czy plastry na blizny?

Wysoka skuteczność i komfort użycia to główne zalety plastrów na blizny Sutricon. W porównaniu z tym innowacyjnym sposobem leczenia blizn, pozostałe preparaty np. maści cebulowe oraz żele silikonowe wypadają o wiele gorzej.

Jak pielęgnować bliznę? Wiele kobiet przekonało się, że powszechnie stosowane w Polsce maści cebulowe nie dają zadowalających efektów. Dlatego jeśli zależy Ci na prawidłowym gojeniu i estetycznym wyglądzie blizny, warto sięgnąć po nowe sposoby – terapię silikonowymi plastrami na blizny Sutricon.

Skuteczność potwierdzona przez ekspertów

Maści i żele na blizny np. z popularnym wyciągiem z cebuli, odznaczają się słabym efektem terapeutycznym. Ich działanie nie zostało potwierdzone w klinicznych badaniach. Tylko plastry silikonowe, jako nowa generacja produktów na blizny, mają rekomendacje Międzynarodowego Zespołu Ekspertów, a skuteczność została potwierdzona w licznych badaniach klinicznych.


Skuteczność Sutriconu związana jest z nowoczesną strukturą plastra. W przeciwieństwie do żeli zapewnia równomierne i stałe wnikanie substancji czynnej w bliznę. Plaster ogranicza parowanie wody z naskórka, a więc blizna tworzy się w dobrze nawilżonej tkance. Dzięki temu jest elastyczna, nie boli i nie swędzi. Dodatkową zaletą plastrów na blizny Sutricon jest bardzo dobra przepuszczalność tlenu, co sprawia, że skóra i blizna, na której przyklejony jest plaster, naturalnie oddycha.

Wysoki komfort użycia silikonowych plastrów

Stosując żele bądź maści na blizny należy je wcierać w tkankę blizny co najmniej trzy razy dziennie. Smarowanie blizny trwa kilka minut, gdyż maść musi być wchłonięta. Natomiast po aplikacji żelu silikonowego należy poczekać aż wyschnie.
 

Plaster silikonowy jest o wiele łatwiejszy w użyciu. Naklejony na bliznę może pozostać na niej przez 24 godziny do 5 dni. Na czas mycia należy odkleić plaster, a po wysuszeniu skóry przykleić go ponownie.


Maści i żele silikonowe mają również tę wadę, że mogą brudzić bieliznę i ubranie - plastry na blizny Sutricon, które są elastyczne i nie powodują uczucia ściągnięcia skóry nie powodują zabrudzeń, a dodatkowo chronią gojącą się tkankę.
 

Przeczytaj również: