Jak druga skóra – działanie plastrów na blizny

W miejscu powstającej blizny tworzy się tkanka, która zawsze będzie się odróżniać od zdrowej skóry. Plastry na blizny z silikonem działają pod wieloma względami jak druga skóra. Pomogą Ci pielęgnować bliznę tak, że wkrótce o niej zapomnisz.

Chociaż jest jednym z najcieńszych plastrów dostępnych na rynku (2,5 mm), plaster na blizny Sutricon składa się z trzech warstw. Najważniejsza jest warstwa, która ma kontakt ze skórą. To warstwa czynna, zawieraja żel silikonowy. Odpowiada za pielęgnację, zapobieganie nieprawidłowemu bliznowaceniu i zmniejszeniu widoczności blizny. Jej właściwości zbliżone są do cech zdrowej skóry pod kilkoma względami.

 

Komfort w czasie gojenia blizny

 

Dzięki elastyczności plastrów na blizny nie czujesz żadnego dyskomfortu związanego z ich przyklejeniem i noszeniem. Plaster silikonowy ma taką samą rozciągliwość jak ludzka skóra, więc w rezultacie nie krępuje ruchów, ani nie powoduje uczucia ściągnięcia. Stabilizująca warstwa plastra, czyli matryca poliuretanowa, warunkuje jego doskonałą przyczepność. Umożliwia to kilkukrotną aplikację tego samego plastra. Jednocześnie nie przesunie się na skórze.

 

Ważną właściwością silikonowych plastrów Sutricon jest nie ograniczona przepuszczalności tlenu - zarówno skóra, jak i blizna pod plastrem oddychają naturalnie.

 

Plaster ogranicza parowanie wody z naskórka, a tempo przepustowości pary wodnej podobne jest do warstwy rogowej skóry. Blizna tworzy się w dobrze nawilżonej tkance, dzięki czemu jest miękka, elastyczna, nie boli i nie swędzi.

 

Leczenie blizny i zapobieganie bliznowcom

 

Plastry silikonowe tworzą cienką i przeźroczystą „błonę silikonową”, która zapewnia idealne warunki do regeneracji. Jednocześnie błona ta staje się dodatkową ochroną przed bakteriami i urazami z zewnątrz. Co ważne, silikon nie przenika przez naskórek do organizmu.


Żel silikonowy stopniowo uwalniany z plastra reguluje napływanie do rany fibroblastów i normalizuje produkcję kolagenu. To ważne dla zapobiegania nieestetycznym bliznom przerostowym, za których powstawanie odpowiada nadmiar kolagenu.

 

Plastry na blizny Sutricon na wszystkie rodzaje blizn dostępne są w aptekach oraz sprzedaży internetowej w sklepie producenta DrogeriaZdrowie.pl
 

Przeczytaj również: