Wszystko o bliznach

 

Blizna - jak zmniejszyć pamiątkę po zimowych kontuzjach

Snowboard, narty, łyżwy – szaleństwa na śniegu to przyjemna część zimy. Nieprzyjemna – urazy i złamania. O czym warto pamiętać w trakcie regeneracji po kontuzjach wymagających operacyjnego leczenia?

Estetyczna blizna po operacji plastycznej

Czy blizny po operacji piersi, plastyce brzucha oraz brachioplastyce mogą być estetyczne? Duży wpływ na ich wygląd ma odpowiednia pielęgnacja, np. za pomocą plastrów na blizny Sutricon.

Maść na blizny czy plaster silikonowy?

Komfort związany z gojeniem się blizny zależy od sposobu pielęgnacji. Najbardziej oczywista różnica między maściami na blizny, a plastrami to sposób stosowania, ale na uwagę zasługują przede wszystkim ich działanie lecznicze i skuteczność.

Jak druga skóra – działanie plastrów na blizny

W miejscu powstającej blizny tworzy się tkanka, która zawsze będzie się odróżniać od zdrowej skóry. Plastry na blizny z silikonem działają pod wieloma względami jak druga skóra. Pomogą Ci pielęgnować bliznę tak, że wkrótce o niej zapomnisz.

Blizny po zabiegu chirurgicznym

Właściwa pielęgnacja blizny po zabiegu chirurgicznym sprawia, że można przywrócić skórze zdrowy wygląd. Nowoczesne metody przy użyciu plastrów z silikonem umożliwiają samodzielne przeprowadzenie takiej terapii.

Twoja blizna mniej widoczna w przyszłym sezonie

Czas leczy rany – mówi stare powiedzenie. Ale blizny pozostają. Wystarczy właściwa terapia w zimowe miesiące, aby latem blizna nie była wstydliwym, estetycznym mankamentem.

Sposób na starą bliznę

Prawidłowa dojrzała blizna jest płaska i ma jasny kolor. Jednak bywa, że nawet rok lub dłużej po zabliźnieniu się rany jest czerwona i wypukła. W takim wypadku jest jeszcze czas, aby podjąć nieinwazyjne leczenie przy pomocy plastrów silikonowych.

Blizny po oparzeniach – leczenie

Terapia plastrami silikonowymi w połączeniu z opatrunkami uciskowymi, to zalecane techniki w leczeniu blizn pooparzeniowych, w pierwszym rzucie.

Blizny pooperacyjne

Leczenie blizny pooperacyjnej plastrami silikonowymi to wygodny sposób na zmniejszenie jej widoczności i poprawę wyglądu. Plastry łagodzą również dolegliwości związane z gojeniem blizny – swędzenie, napięcie skóry i ból.

Maść cebulowa, czy plastry na blizny?

Wysoka skuteczność i komfort użycia to główne zalety plastrów na blizny Sutricon. W porównaniu z tym innowacyjnym sposobem leczenia blizn, pozostałe preparaty np. maści cebulowe oraz żele silikonowe wypadają o wiele gorzej.

Plastry na blizny komentuje dr Rogiewicz

Ginekolog to doradca kobiety nie tylko w kwestiach zdrowia intymnego, ale również specjalista potrafiący przewidzieć i wskazać rozwiązania najróżniejszych niedogodności, jakie mogą się pojawić podczas ciąży.

Poparzenia u dzieci

Dziecko poznaje otaczający je świat podejmując decyzje zupełnie nieświadome konsekwencji tego, co robi. Dlatego poparzenia należą do jednych z najczęstszych wypadków domowych z udziałem dzieci.

Terapia po cesarskim cięciu

Zobacz na video, jak działa terapia prowadzona silikonowymi plastrami na blizny Sutricon,. Kurację zastosowanao na bliznę powstałą w wyniku cesarskiego cięcia.

Leczenie blizny – plastry Sutricon

Blizna po cesarskim cięciu (CC) nie musi być brzydka – jak zminimalizować jej wielkość i rodzaj oraz o podstawowych zasadach pielęgnacji mówią Prof. Ewa Dmoch-Gajzlerska oraz położna z wieloletnim doświadczeniem, Krystyna Lichocka z kliniki...

5 zasad pielęgnacji blizny po cesarskim cięciu

Nie tylko sposób przeprowadzenia cięcia i założenia szwu ma wpływ na wygląd blizny po cesarskim cięciu. Już w pierwszych dniach zabliźniania rany można zacząć prawidłową pielęgnację, która sprawi, że blizna będzie gładsza i jaśniejsza.

Jak leczyć blizny?

Blizna to pamiątka na całe życie – współczesna medycyna nie zna sposobu na całkowite jej usunięcie. Nowoczesne metody terapii pozwolą jednak uczynić naszą bliznę znacznie mniej widoczną.

Karolina Malinowska o plastrach na blizny Sutricon

Karolina Malinowska, modelka i dziennikarka przez cesarskie cięcie rodziła dwukrotnie. Właśnie dowiedziała się o nowości - plastrach na blizny Sutricon. Jest zachwycona ich właściwościami i chce wiedzieć wszystko o ich działaniu.

Małe dzieci i blizny

Gojące się blizny często swędzą, pieką i dają poczucie ciągnięcia. To powoduje, że małe dziecko bezustannie chce je drapać - więc proces gojenia się blizny może rozciągnąć się w nieskończoność.

Bez blizny na plaży

Latem problemem estetycznym wielu osób są blizny. Często stają się bardziej widoczne podczas słonecznych kąpieli. Czy można je zredukować, czy pozostaje jedynie ich zasłanianie?

Jak powstaje blizna?

Każdy dorosły człowiek ma przynajmniej jedną bliznę. Powstają po urazach i zabiegach chirurgicznych, a także po chorobach, takich jak ospa wietrzna czy półpasiec.

Warsztaty - Wszystko o bliznach

Firma Verco zorganizowała warsztaty dla dziennikarzy pt. Wszystko o bliznach. Spotkanie poprowadzili specjaliści dr Dorota Nowicka, dermatolog oraz dr Jacek Tulimowski, ginekolog-położnik.

Skąd się biorą brzydkie blizny?

Dlaczego u niektórych osób usunięcie znamienia pozostawia wielką bliznę, a u innych trudno dostrzec ślad po cesarskim cięciu? Skłonność do blizn przerostowych czy keloidów jest uwarunkowana wieloma czynnikami.

Silikonowe plastry - najlepsze w walce z bliznami

Międzynarodowy Zespół Ekspertów zaleca silikonowe plastry żelowe jako terapię I-go rzutu w profilaktyce i leczeniu blizn. Dlaczego plastry są takie skuteczne? Czy wszyscy mogą je stosować?

Leczenie blizn u dzieci

Lekarze zdecydowanie odradzają usuwanie blizn laserem u kilkuletnich dzieci. Według specjalistów najlepszym sposobem na leczenie i zapobieganie powstawaniu nieprawidłowych blizn u dzieci są preparaty na bazie silikonu.

Medyczne zastosowanie silikonu

Silikon znalazł w medycynie ogromne zastosowanie. Implanty, opatrunki, soczewki - to wszystko silikon.

Nie tylko plastry na blizny

Każda z nas lubi samodzielnie zrobić coś dla poprawy swojego zdrowia i samopoczucia. Świetnym rozwiązaniem na wiele dolegliwości jest terapia przy pomocy plastrów. Jest bezpieczna, wygodna i skuteczna.

Jak dbać o bliznę po cesarce?

Cesarskie cięcie to dla jednych mam zaplanowana operacja, a dla innych – trudny finał ciężkiego porodu. Gdy najgorsze masz już za sobą i wiesz, że maluch urodził się zdrowy, zaczynasz zastanawiać się nad... własnym brzuchem.

Blizny nie muszą być szpecące

Cesarskie cięcie, operacja przepukliny czy choćby banalne wycięcie znamienia – ślad po każdym z tych zabiegów zostaje na naszej skórze do końca życia. Stosując się do kilku prostych zaleceń, zmniejszysz ryzyko wystąpienia szpecących, poprzerastanych...