Smart lifting

Smart lifting to nowoczesna technika liftingu twarzy i ciała za pomocą bioabsorbowalnych nici. Pozwala w krótkim czasie i bezboleśnie uzyskać młodszy wygląd. Ponadto wspomaga rewitalizację skóry, powstrzymując proces starzenia. Na czym dokładnie polega?

Zabieg smart liftingu jest polecany pacjentom z łagodnym do umiarkowanego zwiotczenia mięśni twarzy. Wykonywany jest zazwyczaj w obszarach wokół czoła, brwi, policzków, podbródka i szyi. Nici mogą być jednak stosowane na dowolnej powierzchni skóry – brzuchu, pośladkach, ramionach.

 

Dzięki smart liftingowi można także nieco podnieść biust do 1 cm. Idealne do przeprowadzenia zabiegu są bowiem takie miejsca i fragmenty ciała, które wymagają delikatnego podnoszenia.


Nici wprowadza się pod skórę poprzez punkty wkłucia. Używa się w tym celu wyspecjalizowanych igieł prowadzących. Są one bardzo cienkie i krótkie. Nici są wprowadzane do tkanek miękkich, gdzie tworzą podtrzymujący szkielet. Zbudowane są z całkowicie wchłanianego materiału.

 

Podobnych materiałów używa się do szycia w zabiegach mikrochirurgicznych. Wchłaniane są w ciągu kilku miesięcy. Posiadają one również właściwości biorewitalizujące. Stymulują komórki do tworzenia się kolagenu.


Minimalny efekt jest widoczny już po wykonaniu zabiegu. Pełna poprawa następuje po 2-3 tygodniach. Skóra goi się całkowicie w czasie 1-2 tygodni. Efekt utrzymuje się przez około dwa do trzech lat. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, stanu skóry i jej dalszej pielęgnacji. Skóra wygląda przy tym bardzo naturalnie.


Jedyne skutki niepożądane, jakie mogą wystąpić to niewielkie zasinienie i obrzęk. Po kilku dniach można wrócić do codziennych obowiązków. Po zabiegu należy jednak przez 2 tygodnie wstrzymywać się od wykonywania zbyt intensywnych ruchów mimicznych.

 

Nie można również stosować masaży i korzystać z sauny. Każdy zabieg wiąże się niemniej z pewnym ryzykiem. Procedura jest co prawda prosta i nie stwierdzono dotąd żadnych powikłań. Zawsze jednak istnieje ryzyko infekcji bakteryjnej. Ponadto wprowadzenie obcego ciała do organizmu może zawsze skutkować reakcją obronną w postaci stanu zapalnego.


Wyniki smart liftingu są porównywalne do mini liftingu. W celu dalszego poprawienia wyglądu można je połączyć z innymi zabiegami.

 

 

Przeczytaj również: