Rozwiązanie na blizny, które pokocha Twoja skóra

Terapia blizn to formuła nowoczesnego plastra połączona z odżywczymi właściwościami żelu silikonowego. Składniki te prawidłowo współdziałają z organizmem człowieka dla osiągnięcia pożądanego przez nas efektu, czyli zanikającej blizny.

Innowacyjna pielęgnacja blizny to formuła plastra połączona z właściwościami żelu silikonowego. Składniki te zapewniają maksimum biokompatybilności, czyli prawidłowe współdziałanie z organizmem człowieka dla osiągnięcia pożądanego efektu – rozjaśnionej i wygładzonej blizny.


Tkanka, której ciągłość została uszkodzona bądź operacyjnie przerwana, aby się prawidłowo zabliźnić, musi mieć właściwe warunki do regeneracji. Umożliwiają to nowoczesne opatrunki nasączone silikonem, które są biokompatybilne (biozgodne) z naszym organizmem, w tym wypadku ze skórą.


Doskonale biozgodnym, a więc dobrze tolerowanym przez organizm, materiałem jest silikon, który ma wszystkie niezbędne właściwości zdrowej skóry człowieka. Jego zastosowanie w postaci plastrów silikonowych sprawia, że blizna pokrywa się delikatną błoną, zapewniającą idealne warunki do regeneracji.  A mianowicie plaster silikonowy jest elastyczny, przepuszcza tlen i hamuje utratę wilgoci ze skóry, dzięki czemu tkanka jest odpowiednio nawilżona. Plaster stanowi również barierę dla bakterii i czynników zewnętrznych, jednocześnie nie przenika przez naskórek.

 


Jak działają plastry na blizny Sutricon


Co te naukowe pojęcia oznaczają dla pacjenta? Np. to, że stosowanie plastra podczas gojenia pozwala zmniejszyć odczuwane wówczas dolegliwości. Sam plaster nie wygląda jak tradycyjny opatrunek – np. wysokiej jakości plastry Sutricon są przeźroczyste i bardzo cienkie. Elastyczna struktura plastra Sutricon wykonanego z foli poliuretanowej, sprawia, że dostosowuje się do anatomicznych kształtów ciała, a optymalna ilość silikonu, którym jest nasączony zapewnia właściwe środowisko do leczenia blizny. Takich warunków regeneracji tkanki nie są w stanie zagwarantować kremy ani maści.


Plastry silikonowe Sutricon można stosować na każdy rodzaj blizny, nawet u osób z bardzo wrażliwą skórą. Efekt działania plastrów na blizny to m.in. wygładzenie i rozjaśnienie blizny, które jest widoczny już po kilku miesiącach stosowania. Sutricon to rozwiązanie problemu blizn, które pokocha Twoja skóra
 

 

Przeczytaj również: