Nowoczesna depilacja ciała

Zdrowy i przyjemny seks to nie jest kwestia pięciu minut. Zadbane ciało wymaga nowoczesnej depilacji, tymczasem jest to jeden z najbardziej inwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych. Ale jeśli dbasz o środowisko nie oznacza, że musisz zapuszczać brodę.

W ramach ekologicznej rewolucji pojawiły się już w 100% naturalne kosmetyki, które pomogą Ci usunąć zbędne owłosienie w zaciszu własnej łazienki.

Dlaczego nowoczesna depilacja jest potrzebna? Jednorazowe maszynki do golenia przyczyniają się do powstawania dużej ilości odpadów w szybkim tempie. Zwykłe kremy do golenia zawierają podrażniające środki powierzchniowo czynne i substancje zapachowe zakłócające równowagę hormonalną, a także barwniki o możliwie rakotwórczym działaniu.


Klasyczna depilacja woskiem opiera się na preparatach na bazie ropy naftowej. Nawet popularne kosmetyki tego typu zawierają dość agresywne składniki chemiczne, które mogą spowodować niemiłe powikłania w tym oparzenia drugiego stopnia.
 

Bio wosk do depilacji ciała


Ekologiczna depilacja woskiem to preparaty bez parafiny, które umożliwiają przeprowadzenie zabiegu samodzielnie w domu. Nowe standardy wyznaczają produkty oparte na składnikach rolnictwa ekologicznego, z bawełnianymi pasami wielorazowego użytku zamiast jednorazowych pasków papieru. Taka domowa depilacja woskiem może być całkiem przyjazna i szybka, jeśli użyjesz wosku w formie roll – on, który podgrzejesz  w mniej niż 5 minut. Preparaty takie nie oznaczają, że musisz nastawić się na ekstremalne doznania w czasie zabiegu, gdyż zawierają składniki łagodzące i nawilżające skórę. Gładka skóra po depilacji ekologicznym woskiem utrzyma się przez 3 – 6 tygodni, w zależności od indywidualnych predyspozycji.

 

Nowoczesna depilacja ciała - odkryjesz ją w przyjaznym sklepie Sfera-Intymna.pl

Przeczytaj również: