Jestem piękna

„Bez twojego pozwolenia, nikt nie może sprawić abyś poczuła się gorsza.” Te słowa mądrości wypowiedziała Eleanor Roosvelt, inteligentna pierwsza dama Ameryki.Bo trzeba wierzyć w siebie i znać swoją wartość

Eleanor Roosvelt była niestrudzonym rzecznikiem w sprawach na rzecz kobiet. Przemawiała na temat praw kobiet w społeczeństwie, mówiła także o tym jak czuć się piękną, silną i niezależną. Przekaz Eleanor Roosvelt, był prosty i osobisty. Jeżeli sama nie czujesz się dobrze w swojej skórze, inni również nie będą cię dobrze postrzegać. Jednakże, kiedy uwierzysz w siebie, w swój własny styl, osobowość i piękno, to także świat zacznie cię tak postrzegać. Łatwiej jednak powiedzieć niż zrobić, prawda?

Tylko jak masz się czuć piękna, jeżeli jesteś wokół otoczona przez gwiazdy z okładek czasopism, zapierające dech w piersiach modelki i aktorki występujące w filmach, no i oczywiście świetnie wyglądające koleżanki? Cóż, zacznijmy po kolei. Na początek weź do ręki kilka własnych zdjęć i przyjrzyj się im uważnie.

Jakie są twoje dobre strony, co widzisz w sobie dobrego? Dalej, musi być coś, co ci się podoba! Może masz ładne włosy, piękne i duże oczy, długie nogi? Wybierz jedną z tych rzeczy i zaakcentuj ją. Załóż ubrania, które uwydatnią twoje dobre strony. Poświęć trochę czasu na pielęgnację swoich włosów. Wybierz ciekawy cień do powiek. Potem stań prosto i pokaż się światu jako piękna, młoda dziewczyna.

Przyjrzyj się uważnie i bądź realistką w ocenie swoich cech. Może cierpisz z powodu nieodpowiedniej cery, albo wciąż nosisz na sobie dodatkowy tłuszczyk? Podejmij działania! Zapisz się do dermatologa, zacznij zdrowo się odżywiać. Czy sięgasz częściej po piękne, czerwone jabłko, czy raczej paczkę solonych chipsów? Weź sprawy w swoje ręce. Zapamiętaj, że każda z modelek bardzo ciężko pracowała na swój wygląd. Dbaj o ruch, o kondycję fizyczną własnego, cudownego ciała!

Rozmawiaj o wyglądzie z koleżankami. Dostrzeżesz wtedy, że bardzo wiele osób czuje się źle z powodu swojego wyglądu. Nie jesteś sama. To wszystko siedzi w twojej głowie, bo jesteś negatywnie nastawiona. Po prostu, postaraj się uwierzyć w swoje wewnętrzne piękno. Blasku dodaje ci twoja osobowość, poczucie humoru i inteligencja.

 

Ćwicz charakter. Przestań podjadać pomiędzy posiłkami i zapracuj na swój wygląd. Dzięki pracy nad sobą poczujesz prawdziwe zmiany w swoim wyglądzie i poczujesz się lepiej.

Nikt nie może sprawić, że poczujesz się źle, dopóki mu na to nie pozwolisz, prawda? Pozostań silna! Uwierz w siebie, a uwierzą w ciebie inni!
 

 

Przeczytaj również: