Jak pozbyć się stresu?

Czujesz, że dopada cię stres? Poznaj pięć sposobów jak go uniknąć. Życie nie musi być ciągłą obawą przed przyszłością - swobodnie podążaj do przodu. Bez stresu!

Weź głęboki oddech

Badania dowodzą, że głębokie i spokojne oddychanie pomaga się uspokoić i zrelaksować ciało. Idź do spokojnego pokoju i skoncentruj się tylko na swoim oddechu. Nie myśl o niczym innym, po prostu nabierz głęboko powietrza do płuc i powoli wypuść. Powtórz to jeszcze co najmniej pięć razy prawda, że lepiej?

Wyobraź sobie coś miłego

Następnym razem, kiedy poczujesz, że zaraz eksplodujesz ze złości, frustracji, stresu czy bezsilności… spróbuj pomyśleć o czymś przyjemnym. Wyobraź sobie, że niedługo pojedziesz na zasłużony urlop, spędzisz trochę czasu na błogim lenistwie i wylegiwaniu się na plaży. Wyobraź sobie ciepły piasek pod twoimi stopami. To pomoże ci obniżyć napięcie i skoncentrować się na dobrych stronach życia.

Zdrzemnij się

Łatwiej powiedzieć, niż zrobić, czyż nie? Nie mniej jednak to właśnie sen jest magicznym lekarstwem na stres. Nawet krótka drzemka w trakcie dnia pozwoli ci się uspokoić i ukoić nerwy. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na drzemkę w ciągu dnia, zadbaj przynajmniej o zdrowy sen. Jak to zrobić? Przed pójściem spać zasłoń zasłony i powyłączaj wszystkie telefony i komputery. Pozwól sobie na 8 godzin nieprzerwanego snu.

Zjedz coś słodkiego

Nie potrzeba ci przecież przytaczać badań na ten temat. To jasne, że tabliczka czekolady poprawi ci humor. Podobno z chemicznego punktu widzenia nie ma różnicy między miłością, a tabliczką czekolady. Dodatkowo ciemna czekolada zawiera wiele przeciwutleniaczy, które pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie twojego organizmu.

Poczuj się świeżo


Zadbaj o to abyś czuła się schludna i czysta. Wiesz, że kiedy się stresujesz możesz się pocić nawet 30 razy bardziej niż zwykle, a twój pot czuć wtedy dużo intensywniej? Postaraj się zawsze mieć przy sobie antyperspirant i perfumy.
 

 

Przeczytaj również: