Jak jeść mniej i nie czuć głodu

Czasami możemy jeść i nigdy nie poczuć się najedzone. Jemy więc, co tylko znajdziemy pod ręką. Tymczasem każdy posiłek ma swoje kalorie, ponadto niektóre dania dostarczają naszemu organizmowi dużo więcej energii od innych. Kontroluj więc posiłki i...

Jak zjadać mniej i nie być głodną? Jest kilka prostych rad, do których warto się zastosować! Nie pozwól sobie na zapychanie żołądka  pustymi kaloriami bez niezbędnych składników odżywczych.

Jedz śniadanie. Tak, pożywne śniadanie to dobra rzecz. Dostarcza nie tylko energii na cały dzień, ale i przyśpiesza twoją przemianę materii. To znaczy, że kobiety, które jadły śniadanie, spalą w ciągu dnia więcej kalorii.

Pij mleko. Mleko jest najlepszym źródłem wapnia. Badania wykazały, że kobiety które spożywają dużo wapnia są szczuplejsze, a ich ciała szybciej spalają tłuszcz. Mleko również szybko ostudzi twój głód. Więc pij mleko zamiast słodzonych soków, to pozwoli na utrzymanie odpowiedniej wagi ciała.

Pij wodę przed posiłkiem. Tak napełnisz brzuch i zjesz mniej. Prawda, że proste? Oszukasz organizm, a on nie będzie więcej domagał się posiłku. Wypij dwie, pełne szklanki wody przed posiłkiem, który zamierzasz spożyć.

Przypraw jedzenie. Czasami jesteśmy już znudzone tymi samymi posiłkami i rekompensujemy to sobie ilością pochłanianych produktów. Jemy więcej, żeby poczuć się lepiej. Niekiedy dobrze jest przyprawić dobrze znaną zupę, żeby zrobić z niej całkiem nowe danie. W ten sposób oszukasz swoje kubki smakowe i sprawisz sobie przyjemność.

Podgrzej posiłek. Jedzenie lepiej smakuje na ciepło. Jeżeli już musisz zjeść wielkiego cynamonowego pączka, podgrzej go trochę w tosterze albo piekarniku. W ten sposób pączek będzie pachniał. Nie musisz więc go zjadać!

Spożywaj błonnik. Błonnik pęcznieje w żołądku i powoduje uczucie sytości, ponadto wchłania tłuszcz za nim ten zagości na twoim brzuchu.  Błonnik znajdziesz w takich smakołykach, jak otręby owsiane, kolby kukurydzy, fasola i soczewica.

Można opanować nadmierne jedzenie i nie stracić uśmiechu z ust!
 

 

Przeczytaj również: