Jak czerpać przyjemność z sexu?

Wiele kobiet nie jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego. I boją się o tym mówić swoim partnerom. Niemniej seks nie może być problemem. Każda kobieta zasługuje na udane życie intymne. Żadna z pań nie powinna się wstydzić mówić o tym, czego...

Bardzo często kobietom brakuje asertywności w łóżku. W związku z tym nie realizują swoich seksualnych fantazji. Nie czerpią więc z seksu pełnej rozkoszy. Jednak, by seks sprawiał przyjemność nie można liczyć jedynie na partnera i jego domysły. Mężczyzna nie jest w stanie rozpoznać wszystkich kobiecych potrzeb. Kobieta wie więcej o własnym ciele niż mężczyzna. Należy zatem mówić, czego się pragnie. Sygnalizować też, co jest niekomfortowe.
 
Każda kobieta powinna poznać swoje preferencje i upodobania. Najlepszy efekt daje eksperymentowanie. Trzeba także zrozumieć własne ciało. I trzeba również pozwolić je odkryć partnerowi. Niemniej kobieta nie musi próbować wszystkiego. Na pewne rzeczy panie nie mają ochoty. I nie ma sensu robić nic na siłę. Poświęcanie się w łóżku kończy się rozczarowaniem i zniechęceniem. Kobieta traci szacunek do siebie i do partnera.
 
Powszechnie przyjęte za normalne jest też udawanie przez kobiety orgazmu. Przyczyny tego są różne. Niektóre panie obawiają się urazić męskie ego. Innym szczytowanie sprawia trudność. Udawanie nie jest natomiast żadnym rozwiązaniem. Może wręcz zaszkodzić. Jest to nie tylko nieuczciwe. W ten sposób kobieta nigdy nie będzie odczuwać odpowiedniej przyjemności ze współżycia. Nierealizowane potrzeby prowadzą zaś do frustracji i złości.
 
Kobieta nie musi być przecież idealna w łóżku. Doświadczenie przychodzi z czasem. Ważne, aby znała własne upodobania i spełniała swoje fantazje. Ważne, by realizowała też pragnienia partnera. Orgazmu z czasem można się nauczyć. Jego osiągnięcie nie zależy bowiem tylko od mężczyzny.
 
Ostatecznie celem seksu nie musi być orgazm. I nie warto się fiksować na tym punkcie. Długi przyjemny seks może być całkowicie satysfakcjonujący. Wystarczy nastawić się na odczuwanie rozkoszy. I nie bać się jej odczuwać.
 

Przeczytaj również: