Jak alkohol wpływa na nasz wygląd?

Kobiety bardzo często nie są świadome faktu, że alkohol nie jest sprzymierzeńcem wyglądu zewnętrzego osoby pijącej. Picie jest bowiem dostrzegalne zarówno na skórze twarzy, jak i w zmianach naszej sylwetki.

Alkohol krzywdzi nasze ciała. Jego grzechów jest mnóstwo. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie PijMniej.pl. Alkohol może przyczynić się do rozwoju poważnych problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca, które wpływają na nasz wygląd. 

W czasie spożywania alkoholu ulegają zaburzeniu w organizmie procesy wchłaniania substancji odżywczych oraz spalania tłuszczu. Picie alkoholu zmniejsza ilość tłuszczu, którą organizm spala dla pozyskania energii. Alkohol wpływa na procesy fizjologiczne i metaboliczne powodując, że tłuszcz jest gromadzony w organizmie – zatem nie jest metabolizowany przez organizm.

Pobudza głód, co oznacza jednoznacznie, że w czasie picia je się więcej, niż zwykle. Sam w sobie alkohol jest kaloryczny i tuczący, powodując przyrost masy ciała kobiety. 1 gram alkoholu zawiera 7 kalorii, czyli kieliszek czerwonego wina (175 ml, 13%) zawiera 126 kalorii. Żeby spalić tylko jeden kieliszek wina trzeba spacerować aż przez 40-45 minut.

 Skóra cierpi na wskutek spożywania alkoholu. Alkohol ma działanie odwadniające, prowadzące często do wysychania oraz matowienia skóry. Alkohol uszczupla zapasy witaminy A znajdującej się w organizmie, a skutkiem tego bywają ciemne kręgi wokół oczu oraz obrzęk twarzy. 

Ponadto, alkohol znajdujący się w krwi rozszerza małe naczynia krwionośne w skórze i powoduje ich pękanie. Dlatego nadużywanie alkoholu prowadzi często do charakterystycznego, czerwonego zabarwienia skóry. Ryzyko trwałego uszkodzenia skóry rośnie wraz z ilością spożywanego alkoholu oraz czasem spożywania.

Źródło informacji: Pij Mniej - Czy picie alkoholu wpływa na wygląd zewnętrzny?
 

 

Przeczytaj również: