Czy wiązać się ze starszym mężczyzną?

Oczywiście, jeśli nie masz żadnych wątpliwości i nie zadajesz sobie pytania znajdującego się w tytule. Jeśli jednak czujesz, że powinnaś jeszcze przemyśleć podjęcie decyzji, to spróbuj odpowiedzieć sobie na trzy pytania, które stawia autorka artykułu.

Dojrzały mężczyzna i młoda kobieta - taka para nikogo nie zaskakuje, a jeśli chodzi o historię naszej cywilizacji - to norma. Zanim jednak zwiążesz się ze starszym mężczyzną, powinnaś znaleźć odpowiedzieć na trzy, ważne pytania.

Czy twój mężczyzna chce mieć dzieci?

Jeżeli twój partner ma 35-40 lat posiada najpewniej wyrobione zdanie na temat posiadania dzieci. Zapytaj go koniecznie o to, a dostaniesz jasną odpowiedź. Być może twój mężczyzna ma nawet dziecko, bądź dwójkę, która pochodzi z poprzedniego małżeństwa? Może nie chce mieć więcej dzieci, albo wprost przeciwnie – pragnie je mieć z kobietą, którą kocha. Jeżeli bycie matką jest dla ciebie marzeniem, koniecznie jak najszybciej porozmawiaj o tym ze swoim starszym partnerem. Zapytaj o to na 4 randce, dowiedz się, co myśli na temat posiadania potomstwa. Jeżeli ta sprawa jest dla ciebie istotna, być może przeważy szale i doprowadzi do zerwania znajomości, a może wprost przeciwnie – dzięki podobnemu spojrzeniu na macierzyństwo – zbliżycie się do siebie jeszcze bardziej.

Jak się czujesz, gdy wychodzisz na miasto ze swoim starszym partnerem?

Między wami jest olbrzymia różnica kulturowa. Osoby w wieku 20 lat i 40 wychowywały się na zupełnie innych zespołach muzycznych, książkach i filmach. Zarówno ty jak i on byliście otoczeni całkowicie innymi trendami. Być może nawet różni was pozycja zawodowa, on w swojej karierze zaszedł już o wiele dalej od ciebie, kiedy ty dopiero zaczynasz praktykować w branży. Jeżeli lubisz usiąść przy kawie i powspominać stare, dobre czasy, to twój mężczyzna raczej nie będzie do tego dobrym partnerem. Bez urazy, ale dla niego „stare dobre czasy”, to może być moment w którym jeszcze cię nie było na świecie.

Jak będzie wyglądało wasze wspólne starzenie się?

Jasne, teraz jest seksowny i pociąga cię, ale zastanów się – jak będzie wyglądał za 5-10 lat? Prawdopodobnie zacznie się starzeć, jego włosy pokryją się siwizną, albo zaczną całkowicie wypadać, a on zostanie łysy. Nawet jego popęd seksualny może osłabnąć, kiedy ty będziesz w kwiecie wieku. Będziesz musiała poradzić sobie z takimi problemami. Dobrze się zastanów, czy to naprawdę ten jedyny i czy to dla ciebie dobry związek.
 

 

Przeczytaj również: