Czego pragną kobiety?

Jesteśmy wierne, lojalne i nie do końca znamy swoje potrzeby. Statystyczna kobieta prosi się o odrobinę szaleństwa w życiu. Bez zdrady, ale może z większym naciskiem na zaspokojenie potrzeb seksualnych.

Czy jest w nas więcej moralności, niż w mężczyznach? Kobiety zdradzają bowiem rzadziej. Ale charakteryzują nas też inne cechy, które uzasadniają taki stan rzeczy - zazwyczaj jesteśmy bardziej odpowiedzialne i lojalne, niż mężczyźni. Bardziej liczymy się z opinią innych osób na nasz temat, przez co mamy więc większe zahamowania oraz opory moralne wobec niestosownych zachowań. Taka jest polka intymnie.


Nie wynika to tylko z cech charakterystycznych dla naszej płci. Przecież znacznie mniejsza jest tolerancja społeczna wobec zdrady kobiety niż zdrady mężczyzny. Od lat zawdzięczamy taki stan rzeczy kulturze, w której się wychowujemy, uczymy, a potem żyjemy. Ogromną rolę w życiu kobiety odgrywa presja społeczna.


Panuje też zaskakująca opinia, według której seks dla kobiet ma mniejsze znaczenie niż dla mężczyzn. Okazuje się jednak, że jest to sprawa kompletnie indywidualna. Różnimy się popędem seksualnym, różnimy się też zapotrzebowaniem na jedzenie – bez względu na to, czy jesteśmy mężczyzną, czy kobietą. Jako rodzaj ludzki mamy swoje popędy, mamy też swoje zahamowania. Jednostka ludzka może bardziej lub mniej potrzebować seksu, bez względu na płeć. Wszyscy bowiem odczuwamy potrzeby seksualne i nie zależy to od płci.

Bardzo często rozwój seksualny bywa zaburzony u kobiet. Seks może więc nie mieć znaczenia u kobiet niedojrzałych, nie potrafiących odczuwać swoich potrzeb. Takie kobiety nie potrafią akceptować swojego ciała i związanych z nim potrzeb. Można żyć bez seksu. Jednak dobry seks zapewnia kobiecie równowagę psychiczną, hormonalną i biologiczną.

Dlatego dojrzała kobieta realizuje zarówno swoje obowiązki zawodowe, domowe, jak również potrzeby seksualne. Zaspokojenie potrzeb seksualnych wpływa na jej funkcjonowanie w innych sferach życia. Radość z seksu, samospełnienie umożliwia kobiecie lepsze realizowanie najróżniejszych obowiązków. Kobieta czuje się spełniona, jest radośniejsza, bardziej efektywna w pracy. Taka jest szczęśliwa polka intymnie.
 

Przeczytaj również: