Biżuteria w gałce ocznej

Zabiegi chirurgiczne w celu poprawienia mankamentów urody stały się normą. Wiele znosimy, poddając się tyranii piękna i estetyki. Jednak chirurgiczny zabieg na oku w celu umieszczenia tam biżuterii wydawać się może dość szokujący.

Oko sprawia wrażenie bardzo delikatnego i wrażliwego narządu. Dlatego wiele osób szokował fakt pojawienia się na rynku optycznym soczewek do oczu. Ledwo społeczeństwo się oswoiło, że można zamiast okularów chodzić ze szkłem przyklejonym do oka, a tu pojawiła się moda na kolorowe soczewki. Kolorowe soczewki są jednak równie bezpieczne, jak klasyczne soczewki – możemy je stosować, bo zawierają nieprzezroczysty obraz tęczówki wykonany przy użyciu specjalnych barwników. Barwnik znajduje się wewnątrz soczewki, więc nie ma styczności z okiem.

Oko jednak pomieści nie tylko kolorowe soczewki, ale również biżuterię. I to przytwierdzoną chirurgicznie! Zapanował bowiem trend na umieszczanie ozdób w pobliżu oka, a nawet bezpośrednio w gałce ocznej. Umieszczanie biżuterii w gałce ocznej sprawia drastyczne wrażenie jeśli to sobie wyobrazimy oraz jeśli nie poznamy szczegółów zabiegu i wspaniałego efektu końcowego - biżuterii w oku! Jednak efekt zabiegu to nie wszystko, bo mamy coś bardzo ważnego do stracenia - wzrok!

 


Pomysł kolczykowania wdrożony został w Holandii niemal dziesięć lat temu. Chirurgiczny zabieg osadzenia biżuterii w obrębie gałki ocznej uzyskał nazwę JewelEye i szybko stał się popularny. Czy to aby bezpieczne? Osadzenie biżuterii na oku to dość ryzykowny zabieg w opinii większości okulistów. Bowiem ingerencja w gałkę oczną jest zawsze obarczona niebezpieczeństwem uszkodzenia narządu wzroku człowieka. Zabieg jednak jest krótki. Chirurg-okulista wykonujący zabiegi proponuje klientkom niewielki implant. Wykonany jest on z cieniutkiej platyny, a niewielkie zmiany rozmiaru i dowolność kształtu pozostawiają pole do popisu operowanej osobie.

 

Zobacz: Biżuteria w oku na stronie Mama Widzi Lepiej.

Okuliści przestrzegają, że nie ma dowodów na pełne bezpieczeństwo stosowanego przez Holendra zabiegu na gałce ocznej. Jednak JewelEye cieszy się nadal popularnością. Na czym polega sam zabieg?
Proces rozpoczyna się od wstrzyknięcia znieczulenia. Później chirurg-okulista robi mikroskopijne nacięcie oka, by zrobić w nim miejsce na biżuterię. Biżuterię chirurg umieszcza między twardówką – czyli białą częścią oka, a spojówką – czyli jasną, zewnętrzną błoną.

 

mwl
 

Przeczytaj również: