Apel do Cichej i Skromnej

Kobiety bywają najróżniejsze. Mężczyźni znaleźli tysiące słów na określenie naszych przymiotów i wad. Świat zapełniają zarówno Panie Głośne i Przebojowe, jak również Panie Ciche i Skromne. O tych drugich będzie to właśnie opowieść...

Bycie skromną i zamknięta w sobie ciągle spotyka się z nagrodami, ponieważ może oznaczać, że taka osoba, bez względu na płeć jest drobiazgowym profesjonalistą. Więc bywa niekiedy bardzo mile widziane w miejscu pracy. Niestety, bycie cichą i skromną osoba powoduje, że bardzo często nikt nie docenia wkładu, jakie te osoby wnoszą do pracy zespołu.

Ludzie przebojowi są dostrzegani przez otoczenie. Bardzo często zupełnie niesłusznie są traktowani jako matki i ojcowie sukcesu, a czasami niesłusznie ich obwiania się o porażkę. Jednak nie każdy będzie przebojowy – i na tym polega urok naszego, ludzkiego życia – nie musimy być tacy sami. Nie jest to nam potrzebne do szczęścia.

Możemy więc walczyć o dostrzeżenie nas. Wybuchnąć czasami, żeby świat zadrżał w posadach. Naprawdę warto! Jeśli jednak nie chcemy tego robić, nie zamierzamy się wychylać – to nic. Widocznie tak ma być. Najważniejsze, żebyśmy były szczęśliwe.

Czy umiesz być sobie wdzięczna za swoją postawę i zachowanie? Czy potrafisz podziękować sobie i pochwalić samą siebie? Należy to robić cały czas, nie czekając na specjalne okazje. Nagradzaj się codziennie!

Każdy dzień naszego życia przynosi nam większe lub mniejsze osiągnięcia. Miałaś udany dzień w pracy? To twoja zasługa! Przetrwałaś zły dzień w pracy? Brawo! Każda godzina życia jest niepowtarzalnym świętem, w którym uczestniczymy – i w którym potrafimy się odnaleźć. Nagradzajmy się za to!

Nikt poza nami zdaje się nie dostrzegać tego, że wszystko robimy na czas. Więc nauczmy się tego, że same musimy się docenić! Najlepiej, jeśli nagroda będzie adekwatna do naszego osiągnięcia. Bardzo ważne jest również to, żeby była to nagroda dająca nam radość. Radość jest tak samo ważna, jak umiejętność pochwalenia samej siebie. Życie nie powinno być naszym cierpieniem.
 

Przeczytaj również: