Usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym

Miliony kobiet ma problemy z rozstępami na swojej skórze. Pojawiają się one w wyniku procesu dojrzewania, ciąży, zaburzeń hormonalnych oraz przyrostu masy ciała. Nieestetyczne pręgi wywołują jednak zakłopotanie i niesmak u większości kobiet.

Do niedawna nie istniały skuteczne sposoby ich leczenia. Obecnie dostępne są coraz to nowsze metody walki. Najskuteczniejsza okazuje się jednak metoda usuwania rozstępów laserem frakcyjnym.


Rozstępy są w rzeczywistości formą blizn. Pojawiają się w wyniku zerwania włókien kolagenowych w skórze. Dochodzi do tego podczas jej nadmiernego rozciągania. Dzieje się tak w przypadku szybkiego przyrostu lub ubytku masy ciała.


Laser frakcyjny w znacznym stopniu minimalizuje rozstępy. Pozwala na regenerację skóry. Poprawia jej kolor i strukturę, pozostawiając ją gładszą. Pobudza także produkcję nowego kolagenu. Laser działa na skórę wybiórczo. Dzięki temu dociera on jedynie do określonej części tkanki. Pozostałe fragmenty nie są narażone na jego działanie. Ponadto penetruje bardzo głębokie warstwy skóry. Dlatego też jest tak bardzo skuteczny.


Jak wygląda zabieg? Miejsca dotknięte zmianami są precyzyjnie oznaczane, po czym naświetlane laserem. W naskórku i skórze właściwej dochodzi do utworzenia wąskich kolumn skoagulowanej tkanki. To wywołuje naturalny proces gojenia, co skutkuje utworzeniem nowych zdrowych tkanek.


Dla uzyskania pełnego efektu niezbędne jest zazwyczaj przeprowadzenie od 3 do 5 zabiegów. Zabieg trwa około dwudziestu pięciu do trzydziestu minut, zależnie od wielkości obszaru poddawanego leczeniu. Zabieg zazwyczaj nie wymaga znieczulenia.

 

Zabieg laserem frakcyjnym jest właściwie bezbolesny. Jednak u osoby mającej niższy próg bólu można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci kremu. Nie tworzy też widocznych ran. Skóra goi się błyskawicznie. Niemniej mogą pojawić się zaczerwienienia bądź pęcherze. Jednak w bardzo szybkim czasie znikają.
 

 

Przeczytaj również: