Po jakich potrawach wyglądam na zmęczoną?

Złe nawyki żywieniowe powodują, że wyglądamy starzej, niż się czujemy - ale po nieodpowiedniej żywności nie czujemy się i nie wyglądamy najlepiej. Oto potrawy, po których możemy wyglądać na zmęczone.

Kiedy wstajemy rano czujemy się zmęczone i nie wyspane. Trzeba sobie to powiedzieć wprost – rano nie wyglądamy najlepiej. Dlatego tuszujemy makijażem nasze podkrążone oczy, nakładamy kolejne warstwy na zmęczoną skórę. Całe dnie żyjemy w pośpiechu, oddajemy się pracy i jednocześnie staramy wyglądać dobrze. Czasami jednak nawet najlepszy makijaż nie jest w stanie pomóc, niekiedy zmęczenie bywa ukryte głęboko, głęboko w środku i nie sposób go ukryć pod kolejną warstwą makijażu. Może to odpowiedni czas, aby dowiedzieć się jakich potraw należy unikać, żeby nie wyglądać na wyczerpaną?

Jeżeli wykorzystałaś już wszystkie poranne sztuczki, żeby wyglądać przytomniej, to czas najwyższy żeby zmienić dietę! Być może, to twoje złe nawyki żywieniowe odpowiadają za twój wygląd i złe samopoczucie? Z nami raz na dobre pozbędziesz się podkrążonych oczu.

Sól

Oczywiście, sól jest niezbędna dla naszego organizmu, ale jej nadmiar może być jeszcze gorszy. Żywność o wysokiej zawartości soli może nas odwadniać i jednocześnie wysuszać skórę. Przez to będziesz wyglądała na o wiele bardziej zmęczoną niż w rzeczywistości. Zamiast soli, postaraj się używać ziół oraz przypraw.

Słodziki

Sztuczne substancje słodzące mają w swoim składzie aspartam. Aspartam to sztuczny słodzik, który może powodować bóle stawów i sprawiać, że będziesz czuła się jeszcze gorzej. Ponadto sztuczne słodziki zwiększają ochotę na słodkie rzeczy. To błędne koło z którego ciężko się wyrwać. Żeby nie czuć się spuchnięta i ociężała wybieraj naturalne cukry, które są w owocach.

Alkohol

Więcej alkoholu, niż jeden kieliszek wina do obiadu, to zbrodnia. Alkohol może cię szybką odwodnić, wysuszyć twoją skórę i sprawić, że nie będzie miała żadnego blasku. Jeżeli nie możesz unikać alkoholu, postaraj się pić go na przemian z wodą żeby nie doprowadzić do odwodnienia.

Czerwone mięso

Nie musisz od razu stawać się wegetarianką, ale nie jedz czerwonego mięsa częściej jak raz w tygodniu. Inaczej na twojej skórze mogą zacząć pojawiać się zmarszczki spowodowane nadmiarem karnityny, której związek jest w czerwonym mięśnie. Przez karnityne twardnieją ściany naczyń krwionośnych i sprawiają, że wyglądasz staro.

Smażone dania

Unikaj smażonych potraw. Frytki, cebula i wszystko co smażone na głębokim tłuszczu jest najgorszymi wrogami twojej skóry. Produkty smażone na oleju i tłuszczach trans zatykają tętnice, usztywniają krwinki, a przez to wyglądasz na wykończoną. Ponadto smażone potrawy szybko odczujemy w postaci dodatkowych kilogramów. Najlepiej unikać smażonych dań.

 

Przeczytaj również: