Karmienie pod nieobecność mamy

Babcia na ogół wie wszystko, ale mama ma swoją filozofię karmienia dziecka. Sześć posiłków w ciągu doby – tyle przeciętnie zjada trzymiesięczne niemowlę. Dla mamy karmiącej piersią to ciągła dyspozycyjność. A co jeśli potrzebuje wyjść na...

Czy karmienie małego dziecka jest trudne? Doświadczona babcia może zrobić to tak, jak robiła ze swoim dzieckiem - kiedy była mamą. Może jednak warto zaopatrzyć się w coś na wszelki wypadek, kiedy pozostanie jej powierzona funkcja karmienia bobasa? Warto sięgnąć po rozwiązania, które umożliwią bezpieczne karmienie pod nieobecność mamy. Np. podawanie pokarmu w butelkach, które nie zniechęcą malucha do naturalnego odruchu ssania i ułatwią karmienie mieszane. W pierwszych miesiącach życia dziecka taką funkcję doskonale spełniają butelki Tommee Tippee z serii Closer to nature.


Tommee Tippee Butelka dekorowana Closer to nature posiada smoczek przypominający kobiecą pierś. Dodatkowo jest wyposażony w zawór antykolkowy. Jej atut to także specjalnie wyprofilowany kształt zapewniający wygodę podczas karmienia. Butelkę wyróżnia przyjazny design, który sprawia, że jest bardzo przyjazna - i dla dziecka, i dla babci.

 

Przeczytaj również: