Czy uśmiech odmładza?

Twarz zdradza nasz wiek? A może nas odmładza? Czy uśmiech może odjąć twarzy lat? Dentyści twierdzą, że tak i proponują nowoczesną technikę stomatologiczną anty-agig. Na czym ona polega?

Stomatologia anty-agig jest terapią mającą odmłodzić uśmiech i dzięki temu zapewnić również młodszy wygląd. Zęby z biegiem lat tracą nie tylko swoją biel, ale również ścierają się. Stają się przez to krótsze. To z kolei wpływa na kondycję skóry twarzy. Pojawiają się na niej zmarszczki, szczególnie wokół ust. Stomatologia anty-agig ma przywrócić zębom właściwą długość i barwę. Przy okazji zminimalizować mimiczne ślady.


Zwykły zabieg wybielania zębów usuwa jedynie przebarwienia i osady. Idealnie śnieżnobiałe zęby otrzymuje się za pomocą cieniutkich porcelanowych licówek. Mają one zaledwie 0,2 mm grubości. Są naklejane na zęby, tuszując wszelkie niedoskonałości. Maskują spękania i likwidują przerwy między zębami. Nie wymagają przy tym szlifowania ich wierzchniej warstwy. Dzięki temu zęby pozostają nienaruszone. Zakłada się je przy użyciu znieczulenia miejscowego.


Licówki można zastąpić tzw. bondingiem. Jest to również rodzaj licowania zębów. Specjalista najpierw wytrawia szkliwo, po czym zamiast porcelanowej płytki nakładany jest kompozyt. Utwardza się go lampą polimeryzacyjną. Bonding ma jednak parę wad. Po kilku latach nakładki mogą zżółknąć, stać się nieszczelne i pokryć osadem. Są jednak znacznie tańszym rozwiązaniem.


Gabinety oferują także konturowanie zębów, określane mianem ortoliftingu lub Dental Face Liftingu. Łuk zębowy jest poszerzany za pomocą aparatu ortodontycznego. Zabieg odbudowuje też tkankę kostną, naturalne podparcie skóry. Sprawia, że twarz i zęby stają się bardziej symetryczne. Przyczynia się również do redukcji zmarszczek wokół ust i na policzkach. Powoduje też efekt uwypuklonych kości policzkowych.


Z usług stomatologii anty-agig może skorzystać każdy, kto nie jest zachwycony wyglądem własnego uśmiechu. Nazwa może wskazywać, że terapia jest przeznaczona dla osób starszych. Nie ma jednak ograniczeń co do wieku. Obecnie zabiegi te przeprowadza coraz więcej gwiazd, nawet te młodsze.

 

 

Przeczytaj również: